«Укрінформ» запускає інноваційний додаток Defake для боротьби з фейками

Генеральний директор «Укрінформу» Олександр Харченко заявив про це на міжнародній конференції на тему «Медіа майбутнього» у Варшаві.
 

Про це пише сам «Укрінформ».

«Ми плануємо втілити в життя інноваційне технологічне рішення: аби максимально обмежити деструктивний вплив таких циклічних фейків, та й усіх інших, створимо спеціальний додаток для смартфонів і комп’ютерів – Defake», — повідомив гендиректор «Укрінформу».

Програма в автоматичному режимі зчитуватиме будь-який текст, який з’являється на екрані комп’ютера чи смартфона користувача, а при виявленні ключових слів, які вказують на можливий фейк, виділить ключове з цих слів окремим кольором, як активне посилання. Натискаючи на нього, користувач нікуди не переходить, а бачить на тій самій сторінці над виділеним словом маленьке напівпрозоре віконце, у якому викладені основні факти щодо цієї інформації.

Під час заходу Олександр Харченко наголосив, що раніше одним із головних каналів імпорту російської пропаганди в Україну були російські соцмережі «ВКонтакте» та «Одноклассники».

Після блокування цих ресурсів в Україні каналами для просування дезінформації Росією стали Youtube та Facebook, де активізувалися блогери з відверто проросійською орієнтацією.

«При цьому, під такого блогера створювалося квазімедіа, яке поширює російську пропаганду», — зазначив пан Харченко.

Третім етапом інформаційної активності Росії проти України в соцмережах він назвав появу і активний розвиток в Україні месенджера Telegram, який спочатку з’явився в Росії і навіть нібито зазнав там переслідувань.

«Рік тому розпочалась операція з імпорту Telegram в Україну, була створена значна кількість анонімних сіток-каналів, вкладено колосальні кошти у виведення анонімного контенту з Telegram у мейнстрім-медіа», — розповів Олександр Харченко.

Источник: 
PRпортал