Український фотограф звинуватив Vetements у плагіаті безхатька зі Львова

Львівський фотограф Юрко Юрчишин переконаний, що дім моди братів Гвасалія Vetements скопіював образи сфотографованого ним безхатька Славіка, відомого своїм яскравим вбранням.

Про це Юрко Юрчишин написав на своїй сторінці в Facebook.

Фотограф робив портрети Славіка, якого він називає “наймоднішим бездомним у світі”, під час випадкових зустрічей з ним у 2011-2013 роках. У 2013 році Славік зник з вулиць Львова — останнє фото з ним  зроблено в лютому.

Понад 100 портретів Славіка, які Юрчишину вдалося зробити за цей час, були зібрані у проєкт, що отримав назву “Мода Славіка” (Slavik’s Fashion). Проєкт має сторінки в Facebook та Instagram із загальною кількістю підписників на рівні 7 тисяч.

Причиною фотографувати Славіка для фотографа став його унікальний стиль.

“Славік мав почуття краси, стилю і моди, його костюми зовсім невипадкові і не дарма він міняв їх кожного дня, ретельно добираючи одяг відповідно до погоди і сезону”, — зазначає Юрчишин.

 

За словами фотографа, крім вбрання Славік нерідко змінював зачіску, виглядав доглянутим. Про життя чоловіка майже нічого невідомо: він неохоче розповідав про себе і тримав в таємниці навіть те, де зберігає одяг, якого назбирав чимало по смітниках і місцях допомоги безпритульним.

Серія портретів Славіка виставлялася у Львові та за кордоном (Польща, Швеція, Латвія), публікувалася в українських та іноземних виданнях (Feature Shoot, La Repubblica, Telegraph тощо).

Юрчишин каже, що у бренді Vetements знали про Славіка і присвячений йому фотопроєкт. Славіка навіть хотіли запросити на Тиждень моди у 2016 році. Цьогоріч бренд створив колекцію, натхнену вбранням львівського бездомного.

“Коли у бренді одягу Vetements зв’язалися зі мною, щоб привезти Славіка в Париж на показ колекції, яка була ним натхненна, то дуже здивувалися, що це справжній бездомний, а не контрольована мною модель. А продакшн-студія Visionaire із Нью-Йорку хотіла зняти документальний фільм, як Славік їде на тиждень моди в Парижі Paris next у 2016 році — на перший показ чоловічої колекції одягу Vetements”, — розповідає Юрчишин.

Цього разу, переконує фотограф, Vetements знову черпав натхнення з “лукбука” Славіка, однак не згадували про це, коментуючи свою нову колекцію.

“Як я писав раніше, Slavik’s Fashion надихнув багатьох модельєрів (та не всі у цьому зізнаються). Особливо “надихається” ним бренд Vetements. І якщо першого разу вони принаймні згадали про це в коментарі Vogue Paris, то в новій колекції, яка вийшла під маркою VTMNTS 2022, ні-ні”, — заявив фотограф.

Юрчишин запропонував для порівняння образи з нової колекції Vetements (повний лукбук доступний за посиланням), які, як йому видається, були просто скопійовані з фотографій Славіка.

 

Источник: 
PRпортал