Українські журналісти полюють на російські кораблі з краденим зерном у портах чотирьох морів

Український та кримськотатарський тележурналіст Осман Пашаєв повідомив, що журналісти фіксують російські кораблі з викраденим в України зерном у портах чотирьох морів.

У коментарі «Детектору медіа» Пашаєв  повідомив, що наразі фіксацією російських кораблів займаються чотири штатні працівники «Суспільне Крим». Ці журналісти охоплюють порти на Чорному, Середземному, Егейському та Мармуровому морях.

 

Для розширення географії відбувається навчання волонтерів стандартам подання інформації і зйомки, «щоб вони могли чергувати в портах, або фільмувати події в Європі та бути проактивними журналістами».

21 червня у фейсбуці Пашаєв повідомив, що один з російських кораблів «Святой Николай» з краденим зерном перебував в порту Стамбула, потім він мав вирушити до порту Бандирма, однак змінив маршрут і попрямував до Ізміра.

«Але добрий вечір, крадії-росіяни. В ізмірському порту вас зустрічатиме журналіст #UASOUTH Emir Budzhurov. Ви дійсно хочете перевірити кількість кримських татар здатних за тиждень опанувати основи репортерської професії і показати вам і туркам, а також деяким американським компаніям, що стоять за закупівлею цього збіжжя, злочинну поведінку ворогів і ганебну поведінку друзів?», – написав Пашаєв.

У коментарі «ДМ» Пашаєв додав, що вдалось зафільмувати  вивантаження української кукурудзи в порту Бандирми.

«Ми зафіксували вивантаження української кукурудзи в Бандирмі яку російський суховантаж "Федор" привіз з порту Ак'яр (Севастополь), а вчора зафільмували "Sormovsky-48", який неодноразово завантажувався зерном в Криму і вивантажував в турецьких портах проте вперше потрапив в об'єктиви журналістських камер», – повідомив Пашаєв.

Росія перешкоджає експорту українського зерна, замінувавши акваторію Чорного моря. Крім того, на тимчасово окупованих територіях України росіяни крадуть зерно, намагаючись продати його третім країнам як «російське». Російська блокада вже стає причиною світової продовольчої кризи.   

Источник: 
PRпортал