Українські креативники розробили проєкт до дня ганьби росії

MOKO Digital Agency створила проєкт, що показує справжній героїзм і достоїнство російських «перемог».

Ідея

Парад «побєди» в москві йде повним ходом. А паралельно з цим кремлівське керівництво зайняте бомбардуванням мирних українських міст. Саме так у MOKO з’явилася ідея допомогти росії з проведенням переможного свята. Для цього команда агенції створила свою версію параду перемоги.

«Один із ключових наративів російської пропаганди —  Дєнь Побєди. «Велікая атєчєствєнная» замість Другої світової. Побєдобісся замість пам’яті та примирення.  «Можем павтаріть» замість «ніколи знову». І ми бачимо, що дійсно повторюють: знищують українську землю та наш народ, мародерять, ґвалтують та катують. І не рахуються з втратами, адже «баби еще наражают». От тільки життя все розставляє по своїх місцях. І цього року парад на росії буде не «второй армии мира», а першої армії злочинців, полки якої ніколи не змиють свій «бєзсмєртний» сором», — зазначає стратег проєкту Артем Шевчук.

Реалізація

Проєкт складається з трьох частин: саркастичних вітальних креативів, сайту з новими «героями» безсмертного полку та ролика, що проводить паралелі між ворогом, якого росія нібито перемогла самотужки, і нею ж самою.

Перше, що пропонує зробити агенція в день ганьби, — привітати знайомих ватників святковими листівками. Вони створені за зразком тих, що ми часто отримуємо 9-го травня від далеких родичів. Однак слова інші — правдивіші.

Наступним етапом проєкту став лендинг із новими «героями» безсмертного полку. Команда агенції створила аналог російського сайту, однак зібрала там історії справжніх військових «богатирів» кремля — убивць, мародерів, ґвалтівників. Важливе нагадування українцям та європейцям, що винуваті не особисто диктатор чи система, а кожен її окремий учасник.

Фінальний меседж проєкту пролунав у ролику. На відео кадри злочинів нацистської Німеччини змінюються майже ідентичними фрагментами російських звірств в Україні. Завершенням стає нагадування-заклик до тих, хто досі виправдовує народ країни-агресора: заплющувати очі на зло — значить дозволити йому перемогти.

Підтримка

Основна мета проєкту — продемонструвати сюрреалізм російської політики та культури. Довести, що весь їхній пафос — фарс, збудований на злочинах та крові. Ви також можете долучитися до поширення правди про «перемоги» росії. 

Креатори просять ділитися роликом з іноземними друзями й родичами, репостити листівки для тих українців, хто зараз за кордоном, шерити посилання на лендинг у твітері та фейсбуці.

Источник: 
PRпортал