«Українська правда» змінила заголовок статті про Денісову після критики медіаспільноти

Видання «Українська правда» після критики з боку медіаспільноти змінило заголовок статті про колишню Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову. Так, замість «Від facebook до допитів. Як омбудсмен Денісова вигадувала злочини росіян і втратила посаду» матеріал тепер називається «Від facebook до допитів. Чому омбудсмен втратила посаду».

Після виходу статті вранці 27 червня низка медійників висловила свою критику щодо цього матеріалу. Наприклад, головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська, яка була однією з підписанток звернення до Денісової щодо комунікації про статеві злочини під час війни, зазначила, що заголовок створює хибне враження, нібито російські військові не вчиняли статевих злочинів в Україні.

«Я трошки розуміюсь на заголовках і на тому, як це працює, тому знаю, що багато хто не відкриє саму статтю і зробить висновок, поганий висновок, що нібито є сумніви не у діях пані Денісової, а у самих злочинах. І з моєї точку зору, це неправильно. Це шкідливо для справи справедливості покарання російських гвалтівників, бо вони є, масово. Злочини реальні», – написала Тетяна Трощинська у фейсбуці.

Також УП закидають те, що стаття ґрунтується цілком на інформації від джерел.

Журналіст-розслідувач Данило Мокрик зазначив, що обізнані люди особисто йому розповідали про випадки зґвалтування неповнолітніх, яке вчиняли росіяни на окупованій Херсонщині. Одну з таких історій Мокрик спочатку почув від своїх співрозмовників, а потім – у розповідях Денісової. При цьому журналіст акцентує на тому, що він особисто ці історії не перевіряв: «Але при цьому це свідчення важить для мене трохи більше, ніж чергові спікери "УП", які побажали залишитися анонімними. Бо якщо щось у статті "УП" не відображено, так це бодай спроби верифікувати інформацію у людей з Херсонщини».

Источник: 
PRпортал