"Українці вміють ускладнювати собі життя": посол Канади про вибори в Україні

Під час виборів президента України у першому турі 31 березня міжнародних спостерігачів із Канади здивувала здатність українців ускладнювати прості ситуації. При цьому самі вибори, на думку канадців, в Україні пройшли дуже прозоро, розповів надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук.

"Висновки, дійсно, є такі, що у рамках чинного законодавства перший тур виборів пройшов прозоро і чесно – в межах того, що можна було спостерігати. А дивуються спостерігачі тим, наскільки українці вміють ускладнювати собі життя. Скажімо, завдання, з якими виборчі комісії могли легко впоратись за півгодини, розтягувались на цілу ніч, а то й довше", - сказав Ващук в інтерв'ю "Радіо Свобода".

При цьому він не став уточнювати, чи мова йде про самі вибори, чи про період між першим та другим туром.

"Українці – то є надзвичайно талановитий народ. Він вміє і ускладнювати, і перемагати ті ускладнення. Проте у вас би було більше енергії на конструктивність, якби ви трохи менше ускладнювали собі життя", - додав посол на уточнююче запитання.

Нагадаємо, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.

Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. Шоумен Володимир Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн виборців), чинний голова держави Петро Порошенко - 15,95% (понад 3 млн). Другий тур президентських виборів в Україні відбудеться 21 червня.

Источник: 
PRпортал