У Того журналістів ув’язнили через нібито зазіхання на честь міністра

У Того (Африка) заарештували редактора приватної газети Le Flambeau des Démocrates Лоїка Ловсона та позаштатного репортера Анані Соссу. Їх звинувачують у нібито зазіханні на честь міністра. За словами головного редактора видання Маґлуар Теко Кінві, Соссу також звинуватили в «підбурюванні до повстання», передає Комітет захисту журналістів (CPJ).

Медійникам висунули обвинувачення після скарги міністра міського планування та земельної реформи країни Коджо Севон-Тепе Адедзе на їхні публікації в соцмережах. У дописах ішлося про заяву щодо ймовірної крадіжки грошей із будинку міністра. За даними медійників, у посадовця вкрали понад 600 тисяч євро в місцевій валюті. Адедзе повідомив про крадіжку в поліцію, проте не оприлюднив украденої суми.

Міністр і держпрокурор відмовилися коментувати провадження.

Згідно з тоголезьким законодавством, за злочини проти честі карають шістьма місяцями умовного позбавлення волі, за поширення неправдивих новин — ув’язненням на термін до двох років, а за підбурювання до повстань — до п’яти.

Комітет захисту журналістів закликав звільнити медійників.

«Влада Того має звільнити журналістів Лоїка Лоусона та Анані Соссу, зняти обвинувачення та дозволити їм вільно повідомляти про поточні події. Арешт і судове переслідування Лоусона і Соссу є лише останнім прикладом агресивних зусиль влади Того контролювати місцеву пресу», — йдеться у заяві координаторки програм CPJ для Африки Анджели Квінтал.

За даними організації, влада Того переслідує ще двох медійників — Фердинанда Аїте й Ісідора Коувону, яким вдалося втекти за кілька днів до того, як їх засудили до трьох років ув’язнення.

Источник: 
PRпортал