У Непалі заборонили «ТікТок».

Непал став другою країною у світі, яка заборонила соцмережу «ТікТок» на державному рівні. Рішення було ухвалено через кілька днів після того, як країна запровадила нове правило, яке вимагає від компаній соціальних мереж створювати офіційні представництва на її території, повідомило ВВС.

Міністерка зв’язку та інформаційних технологій Непалу Реха Шарма заявила, що платформа поширювала шкідливий контент. Вона додала, що «заборона набуде чинності негайно, телекомунікаційні органи мають виконати це рішення».

За даними місцевих ЗМІ, за останні чотири роки в Непалі було зареєстровано понад 1600 випадків кіберзлочинності, пов’язаних із тiктoком.

Проте представники парламенту критикують рішення уряду заборонити тікток. Зокрема, лідер соціал-демократичної партії «Непальський конгрес» Гаган Тапа сказав, що це спроба обмежити свободу слова і чиновники повинні зосередитися на регулюванні платформи.

«В інших соціальних медіа також є багато небажаних матеріалів. Потрібна регуляція, а не обмеження», — прокоментував Reuters ексміністр закордонних справ і лідер Єдиної марксистсько-ленінської партії Непалу Прадіп Г’явалі.

Нагадаємо, сусідня з Непалом Індія заборонила тікток разом із десятками інших застосунків від китайських розробників у червні 2020 року, заявивши, що вони можуть поставити під загрозу національну безпеку. У ТікТоку заборону назвали помилковою і заснованою на хибних уявленнях.

Источник: 
PRпортал