У Москві "за підозрою у збуті наркотиків" затримали журналіста-викривача Meduza

У Москві затримали відомого журналіста, кореспондента Meduza Івана Голунова.

Про це повідомляє "Російська служба Бі-бі-сі" з посиланням на адвоката Дмитра Джулая.

За словами адвоката, Голунова затримали в четвер, 6 червня, о 14:30 біля метро "Цветной бульвар", коли він прямував на зустріч з джерелом в черговому розслідуванні, оперативники під час огляду нібито виявили у нього в рюкзаку згорток із наркотичною речовиною. А згодом ще один згорток "знайшли" під час обшуку в квартирі журналіста. Після цього його доправили до відділу поліції, де висунули підозру у скоєнні злочину за статтею 228.1 Кримінального кодексу (незаконне виготовлення, збут або пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів).

Також Джулай зазначив, що правоохоронці не дозволяли затриманому понад 12 годин зв'язатися з близькими, колегами або адвокатом, а сам слідчий зателефонував одній із колег Голунова лише о 3:42 ранку 7 червня, запропонувавши знайти адвоката журналісту.

Окрім цього правозахисник запевнив, що під час затримання та у відділі чоловіка били, а викликати швидку для фіксації побоїв співробітники поліції відмовилися, як і провести процедуру взяття змивів рук і зрізів нігтів, що могло підтвердити чи спростувати контакт з наркотичними речовинами.

Як уточнив слідчий Ігор Лопатин, йдеться про спробу збуту мефедрона. До того ж у відомстві розповіли про "п'ять згортків з порошкоподібною речовиною", які виявили у самого журналіста, а в будинку - "ще три пакети, згорток з порошкоподібною речовиною і ваги".

Пізніше видання Mash оприлюднило фото обшуків у квартирі журналіста. 

Водночас Голунов заявив, що це провокація, і назвав дії оперативників "дуже незграбними". За словами Голунова, пакети з невідомою речовиною йому підкинули.

Своєю чергою у редакції Meduza пов’язали затримання Голунова з його професійною діяльністю.

"Професійна репутація Івана Голунова бездоганна. Він допитливий, чесний і неупереджений журналіст. Поза роботою Ваня - один з найбільш порядних людей серед усіх, кого ми знаємо. Ми переконані, що Іван Голунь невинний. Більш того, у нас є підстави вважати, що Голунова переслідують через його журналістської діяльності. Ми знаємо, що в останні місяці Вані надходили погрози; знаємо, в зв'язку з яким готуються текстом; здогадуємося, від кого", - йдеться в заяві.

Зауважимо, Іван Голунов - відомий як журналіст, що спеціалізується на розслідуваннях зловживань столичної мерії. Він працював у виданнях "Ведомости", Forbes, РБК, "Слон", на телеканалі "Дощ", а нині у Meduza. Перед затриманням журналіст готував текст про роботу ринку ритуальних послуг в Москві. 

Источник: 
PRпортал