У мережу виклали презентацію Google про «хорошу цензуру» компанії

Викладений документ розповідає, чому технологічні гіганти перестали бути пасивними у фільтруванні контенту.
 

В презентації мовиться, що сучасні ІТ-компанії виросли на ідеалізованій позиції повністю вільного інтернету. Проте з різних боків відбуваються зловживання, пише Media Sapiens

«Від виборів та політичної пропаганди, тролів та ґендерних фанатизму, до мови ненависті та релігійного екстремізму; дебатів про те, кого можна і варто чути в інтернеті. Уряди намагаються застосувати існуюче законодавство до «дикого Заходу» в інтернеті, а користувачі запитують, чи варто взагалі радіти з тотальної відкритості», — йдеться у документі.

Відзначається, що за останні два роки запити на видалення контенту від урядів зросли у три рази. Об'єктом для більшості цих запитів була відеоплатформа YouTube.

Творці презентації наголошують, що технологічні компанії балансують між двох полярних позицій: створити немодерований майданчик для ідей або упорядкований безпечний простір. Цензура від Google, Facebook, і Twitter росте, тому що цього начебто вимагають користувачі (необхідність запровадження правил), уряди (вимоги брати відповідальність за контент), комерційний сектор (вимога не поміщати рекламу поряд із контраверсійним контентом і збільшувати дохід).

Дослідники переконані, що компанії мають спиратися під час модерації на принципи прозорості, послідовності і чуйності. Також наголошується, що не існує «достатньої міри цензури», яка задовільнить усіх та вирішить проблеми.

У Google пояснили  виданню The Verge, що дослідження не є офіційною позицією компанії, а є намаганням краще зрозуміти позицію користувачів у цьому питанні.

«Google прагне вільного вираження думок — підтримка вільного потоку ідей є ключовим елементом нашої місії. Ми розробили власні принципи щодо контенту і застосовуємо їх політично нейтрально. Віддавати перевагу змісту однієї політичної ідеології над іншою цілком суперечить нашій меті надання послуг, які працюють для всіх», — заявили у компанії.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що соціальну мережу Google+ могли закрити через розслідування Wall Street Journal про витік даних користувачів.

Нижче можна переглянути презентацію повністю.

The Good Censor - GOOGLE LEAK by on Scribd

Источник: 
PRпортал