У Кремлі кваплять зі зміною Конституції, готуючи перевибори Держдуми – ЗМІ

Всеросійське голосування за поправки до Конституції РФ може пройти в кінці квітня, така терміновість може бути пов'язана з планами Кремля додати норму про саморозпуск Держдуми, що дозволить провести думські вибори раніше осені 2021 року.

Повідомляє російське видання "Коммерсант" ("Ъ") із посиланням на джерела

 16 січня президент Російської Федерації Володимир Путіна зустрівся з членами робочої групи з підготовки пропозицій про внесення поправок до Конституції За словами голови комітету Ради федерації з конституційного законодавства і держбудівництва Андрія Клішас, формат всенародного голосування громадян буде обговорюватися на найближчих засіданнях робочої групи – і про референдум точно не йдеться.

17 січня в Інституті законодавства та порівняльного правознавства при уряді РФ відбудеться перше засідання.

Член групи, уповноважена з прав людини в Свердловській області Тетяна Мерзлякова: "Імовірно, останнє засідання робочої групи відбудеться 26 квітня. На ньому пакет поправок буде передано Володимиру Путіну".

Член робочої групи, депутат Держдуми Ольга Баталіна. "Потрібно обговорити точність кожного формулювання. Продумати, наприклад, як розвести з точки зору завдань роботу палати регіонів Радфеду і Держради.

Президент попросив провести роботу над поправками у стислі терміни, при цьому розглянути всі пропозиції, які будуть надходити від членів групи",. Джерело "Ъ", близьке до адміністрації президента, стверджує, що терміновість ухвалення поправок до Конституції пояснюється тим, що у Кремлі не виключають дострокових виборів у Держдуму.

Інше джерело, близьке до Кремля, стверджує, що такий варіант можливий, але багато що буде залежати від рейтингів "Єдиної Росії".

Пряма мова співрозмовника "Ъ": "У Конституції може з'явитися положення про саморозпуск Держдуми... (це) дозволить знову зловити хвилю народної любові і провести вибори на її тлі".

Нагадаємо, Володимир Путін запропонував наймасштабніший із 1993 року пакет поправок до Основного закону Росії. Він повідомив, що перша і друга глави Конституції РФ – "Основи конституційного ладу" і "Права й свободи людини і громадянина" – залишаться без змін.

Це означає, що поправки можуть бути ухвалені Федеральними зборами, а скликати Конституційні збори не доведеться. 

Чому Путін розігнав уряд та переписує Конституцію Довідка: За весь час існування Конституції РФ у неї було внесено чотири поправки – дві в 2008 році і дві в 2014 році, і всі вони були прийняті в короткі терміни.

Источник: 
PRпортал