У Києві викладачка потрапила в гучний скандал, студенти влаштували бунт

Викладачка Національного педагогічного університету України імені Михайла Драгоманова, професор Євгенія Більченко жорстко висловилася проти закону про українську мову і записала звернення до президента України Володимира Зеленського, в якому поскаржилася на цькування і погрози в мережі. У відповідь студентка цього вузу написала заяву з проханням відрахувати її за власним бажанням, тому що вона не бажає навчається у вузі, де Більченко викладає культурологію.

Відповідний пост на Facebook першокурсниця магістратури Марія Прошковський опублікувала в понеділок, 25 січня.

"Прошу керівництво університету відрахувати мене за власним бажанням у зв'язку з відсутністю реакції на події останніх днів, пов'язані з публічними висловлюваннями професора культурології Євгенії Більченко", - написала студентка.

За її словами, професор Більченко вважає війну Росії проти України громадянською, а демократично обрану владу - неонацистським режимом.

Раніше Євгенія Більченко опублікувала на своїй сторінці в Facebook пост, в якому жорстко висловилася з приводу закону про вживання української мови в сфері обслуговування, який вступив в силу 16 січня. На її думку, зараз потрібно піднімати інші питання в країні.

В іншому пості викладачка назвала українців, які в коментарях заступилися за закон про мову, "фашистами".

Пізніше в YouTube з'явилося її відеозвернення до президента України Володимира Зеленського, в якому вона скаржилася на погрози звільненням і цькування в соцмережі.

"25 січня керівництво мого університету має намір мене звільнити або погрожує мені звільненням на підставі моїх політичних поглядів. Я - українка, я - двомовна, в однаковій мірі російськомовна та україномовна. Я - громадянка України, яка відчуває себе "росіянкою", має російську ідентичність" , - обурювалася Більченко.

Источник: 
PRпортал