У Києві під час перевірки СБУ побили казахського опозиціонера – правозахисниця

У Києві погрожують представникам казахської опозиції. Одного з них жорстоко побили. Про це у своєму дописі на фейсбуці розповіла президентка фундації «Відкритий діалог», правозахисниця Людмила Козловська.

За цією інформацією, люди, які мали при собі посвідчення СБУ, тиснули на представників руху «Демократичний вибір Казахстану». Заманбека Тлеулієва (на фото праворуч) побили та вибили йому кілька зубів. Він є одним з координаторів ДВК. Іншого координатора ДВК Єлдоса Насімбекова змушували відмовитися від політичної діяльності та погрожували йому депортацією. 

У СБУ ці факти заперечили, повідомляє Радіо Свобода. Там підтвердили, що Служба безпеки проводить «спілкування з окремими громадянами Казахстану», серед яких був і Тлеулієв. При цьому в СБУ стверджують, що її співробітники поводилися ввічливо та коректно і нікого не затримували. Щодо підстав перевірки, то у СБУ є питання щодо законності перебування деяких казахстанців у країні. 

Людмила Козловська опублікувала подробиці щодо побиття активіста.

«06.01.2022 у співробітники СБУ побили біля під'їзду будинку Заманбека Тлєулієва [...], - зазначає правозахисниця. В результаті у активіста Тлеулієва численні забої, 4 вибиті зуби і один серйозно пошкоджений зуб. Співробітники СБУ вживали нецензурну лексику, погрожували Тлєулієву негайною депортацією за ведення опозиційної діяльності в Казахстані на території України. При цьому були присутні співробітники поліції України, які також вели відеофіксацію того, що відбувається».

Після цього пан Тлеулієв викликав поліцію та повідомив про напад на нього невідомих. Він написав заяву про дії співробітників СБУ. 

Представники Служби Безпеки також прийшли додому до Єлдоса Насіпбекова, який теж є координатором штабу ДВК в Україні. Як повідомила Людмила Козловська, співробітники СБУ змусили його написати розписку про «відмову від зайняття політичної діяльності в Казахстані та відсутність претензій до дій співробітників СБУ». Керував співробітниками СБУ начальник сектору, підполковник Капітанюк Олександр Михайлович, зазначила правозахисниця.

Тим часом у Казахстані ситуація лишається напруженою. За даними МВС країни, затримано вже понад чотири тисячі учасникыв протестів. При цьому на території всієї держави силовики застосовують зброю. Точна кількість жертв досі невідома.

Источник: 
PRпортал