У Білорусі завели справу на засновника телеграм-каналу NEXTA

У Білорусі на засновника Telegram-каналів NEXTA (NEXTA і NEXTA live) Степана Путило завели кримінальну справу.

Про це повідомляють в Telegram-каналі NEXTA.

Тепер Путило загрожує до 15 років позбавлення волі.

"Якщо випадково зустрінете полковника Свирида на вулиці - передавайте йому від нас привіт! Форма привіту - на ваш розсуд", - написали в мережі і опублікували його фото.

Степан Путило створив Telegram-канал NEXTA, коли був 17-річним школярем. Там він публікував музичні кліпи. Пізніше ресурс почав розширюватися. У ньому з'явилися розслідування корупції в Білорусі. Також теми стосувалися і влади, зокрема президентства Лукашенка.

"З'явилося бажання акумулювати весь треш, який є в лукашенківській Білорусі", - говорив про свій проект Путило в інтерв'ю виданню Charter97.org.

Засновник каналу навчався в Польщі, а в Білорусі його звинуватили в образі президента Олександра Лукашенка за слова "Лукашерлок" в одному з відео.

У 2018 році з'явився Telegram-канал NEXTA Live, а в 2019 році NEXTA опублікував документальний фільм "Лукашенко. Кримінальні матеріали", який вийшов в тренди YouTube, отримавши майже 3 млн переглядів.

"У фільмі детально розповідається про те, як Лукашенко вкрав у нас країну, мрії, свободу, майбутнє і 25 років життя", - говорив Степан Путило.

Зараз же на каналі докладно висвітлюють протести в Білорусі. Особливу увагу такі пости отримали після відключення інтернету в країні. Тоді Twitter працював з перебоями, а Facebook й зовсім не працював. На цьому тлі важливим джерелом оперативної інформації про події в країні став Telegram-канал NEXTA.

На каналі публікували анонімні фото і відео користувачів зі всієї Білорусі. А також поширювали головні новини основних білоруських ЗМІ, сайти яких могли бути заблоковані. Таким чином майже мільйонна аудиторія каналу мала доступ до новин.

У публікаціях були моменти побиття і затримання людей силовиками на мітингах. Показували без цензури сцени насильства і жорстокості по відношенню до народу.

Источник: 
PRпортал