У Білорусі «вікіпедиста» засудили до трьох років обмеження волі за статтю про війну в Україні

У Білорусі редактора онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» Марка Бернштейна засудили до трьох років обмеження волі за роботу над статтями про війну в Україні. Про це пише «Медіазона».

 

Так, суд Заводського району Мінська визнав Бернштейна винним у грубому порушенні порядку (частина 1 статті 342 КК РБ) і призначив три роки так званої «домашньої хімії». Це обмеження волі без направлення до виправної установи. Засуджений повинен дотримуватись певних правил — наприклад, ходити на роботу чи навчання, бути вдома з 19:00 до 06:00, відзначатися в міліції.

Про затримання Бернштейна стало відомо 11 березня. Перед цим у телеграм-каналі білоруського ГУБОЗ з'явилося його фото та повідомлення про те, що він «поширює фейкові антиросійські матеріали». Після 24 лютого «вікіпедист», який входив до топ-50 російськомовних редакторів, працював над статтею про російське вторгнення в Україну.

12 березня суд заарештував Бернштейна на 15 діб за статтею про непокору посадовій особі, після цього він так і не вийшов на волю.

Источник: 
PRпортал