У Білорусі сайт і соцмережі «Білоруського партизана» визнані «екстремістськими»

У Білорусі сайт та соцмережі видання «Білоруський партизан» внесені до списку «екстремістських матеріалів».

Як повідомляє видання, рішення ухвалив 12 листопада 2021 року суд Залізничного району Гомеля, однак відповідна інформація на сайті Мінінформу з'явилася 29 листопада.

«Ми впевнені, що свобода думок не може вважатися екстремізмом. Ми впевнені, що згода в суспільстві не досягається шляхом заборон і цензури. Ми розмірковуємо, що будемо робити далі», – заявила редакція.

«Білоруський партизан» є незалежним суспільно-політичним інтернет-виданням, яке було засновано в листопаді 2005 року з ініціативи Павла Шеремета.

У Білорусі «екстремістськими» визнано близько 300 інтернет-ресурсів. У листопаді 2021-го до відповідного списку влада додала телеканал «Белсат», інформагентство «БелаПАН» та соцмережі видання «Наша Ніва».

З 2020 року у Білорусі тривають репресії після президентських виборів, на яких «переміг» Олександр Лукашенко. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

Источник: 
PRпортал