У Білорусі на концерті в день тиші виступлять Зібров, Винник, Тіна Кароль, американські репери та російські зірки

У Білорусі в день тиші, 8 серпня, пройдуть концерти за участі українських та російських поп-зірок, американських реперів та місцевих виконавців, передає Детектор медіа.

 

Концерти мають відбутися в Мінську, Бресті, Вітебську, Гродні, Бобруйську та Борисові. За даними ЗМІ, у заходах візьмуть участь Олег Винник, Тіна Кароль, Павло Зібров, «Лісапетний батальйон», Таїсія Повалій, американські репери Tyga і Saint Jhn, Morandi та Boney M, Григорій Лепс, Володимир Пресняков, Леонід Агутін, Стас П'єха та інші.

Більшість директорів і менеджерів російських виконавців відломилися відповідати на питання щодо участі їх підопічних у цих концертах. Водночас PR-менеджерка Олега Винника Олена Ткач підтвердила білоруській «Радіо Свободі», що його запросили до Білорусі на концерт 8 серпня. Вона говорить, що не знає, на яких умовах його запросили.

Журналісти також вказали, що цих концертів у графіках артистів немає. Вони припустили, що «рішення ухвалювали миттєво».

Крім того, білоруси закликали репера Haddaway відмовитися від участі в цих заходах, передає «Радіо Свобода». Він відповів, що й не збирався виступати в Білорусі, що «хтось використовує [його] ім’я».

Шості президентські вибори в Білорусі призначені на 9 серпня. Жодні вибори президента країни (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.

Крім того, у Білорусі з 2002 року для проведення і публікації опитування на тему суспільно-політичної ситуації, референдумів та виборів необхідна акредитація Інституту соціології, у білоруських ЗМІ її немає. Однак видання TUT.by обійшло цю заборону за допомогою фільмів. На сторінці у Twitter видання розмістило опитування «Який фільм найбільше цікавий?», серед варіантів відповідей - «Самотній чоловік» або «Три жінки», «Інший», «Жоден». Назви стрічок є алюзіями на чинного президента Олександра Лукашенка, а також кандидатку у президенти Світлану Тіхановську, до штабу якої входять представниці незареєстрованих кандидатів Віктора Бабарика та Валерія Цепкала.

Источник: 
PRпортал