У Білорусі голова парламентської комісії з прав людини закликав запровадити ліцензії для блогерів

Блогерів у Білорусі потрібно змусити отримувати ліцензію на свою діяльність, заявив Геннадій Давидько – колишній очільник державної Белтелерадіокомпанії, а нині голова Постійної комісії Палати представників з прав людини, національних відносин і засобів масової інформації, якого цитує БЕЛТА.

«Зараз величезна небезпека виходить від інтернет-спільноти, від так званих блогерів, які по суті своїй є суб'єктами, що формують в тому числі громадську думку. Але вони не отримують ліцензії на своє мовлення, незрозуміло, яка в них освіта, моральне обличчя, але вони допущені. Під жорстким контролем мають знаходитися всі блогери, які повинні якось класифікуватися, отримувати якусь ліцензію, дозвіл і відповідати за свої дії», – сказав Давидько.

Він провів аналогію, що «ніхто не відпустить свою дитину гуляти вночі в темний ліс», а в інтернет при цьому відпускають.

«А там вовки ці, вовчари. Це люди, які теж знаються на технологіях і за лайк готові душу продати, вони готові маму підпалити, щоб тільки потім мільйон лайків отримати», – вважає Давидько.

Голова комісії з прав людини нагадав, що кілька десятків років тому для того, щоб впливати на суспільну думку, людина мала пройти цензуру та редакцію, та пожалівся, що зараз можна «три шістки витатуювати у себе над бровою і забирати просто мізки дітей».

Источник: 
PRпортал