Три партії виступили зі спільною заявою щодо "нормандської зустрічі", закликавши дотримуватися "червоних ліній"

Політичні партії "Європейська солідарність", "Голос" і ВО "Батьківщина" зробили спільну заяву, закликавши недопустити порушення національних інтересів України та "реалізації сценарія Путіна" під час переговорів у "нормандському форматі".

Про це члени фракцій партій оголосили під час виступу з трибуни Верховної Ради.

"Ми заявляємо про необхідність дотримання під час переговорів 9 грудня "червоних ліній", порушення яких завдасть непоправної шкоди Україні", - наголосив член фракції "Європейська солідарність" Андрій Парубій.

Водночас голова фракції "Голос" Сергій Рахманін пояснив, про що саме йдеться.

"Жодних компромісів щодо унітарної держави і жодної федералізації. Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу. Жодних політичний дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації. Зокрема, виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю над державним кордоном. Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму в Україну. Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії", - заявив він.

Своєю чергою член фракції "Батьківщина" Іван Крулько закликав усі державницькі партії і громадські організації долучитися до спільної боротьби із захисту України.

Нагадаємо, раніше стало відомо, коли відбудеться зустріч у "нормандському форматі", дату 9 грудня підтвердили всі сторони.

Як повідомлялося, у Мінську на переговорах учасників Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі було знято усі перешкоди на шляху до зустрічі лідерів країн "нормандського формату".

"Розведення сил та засобів в районі н.п. Золоте, Петрівське та Станиця Луганська стало останніми кроками в цьому напрямку", - зазначила прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер. 

16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях. 

Источник: 
PRпортал