Телеканал Fox News поширив фейк про те, що Байден просить американців перестати їсти червоне м’ясо

Ведучий Джон Робертс спростував фейк та попросив вибачення у глядачів за поширення неправдивої інформації.
 

Один із ведучих популярного американського телеканалу Fox News Джон Робертс, в ефірі шоу America Reports повідомив, що президент США Джо Байден планує просити американців вживати менше червоного м’яса. Однак інформація виявилася фейковою, а телеканал Fox News та сам ведучий визнали провину й вибачилися за поширення фейку. Про це повідомляють Букви з посиланням CNN.

Повідомляється, що в ефірі America Reports Робертс сказав, що Байден збирається просити американців скоротити вживання червоного м’яса, адже це нібито входить в його стратегію щодо боротьби зі змінами клімату.

Як пишуть Букви, дослідження, яке вказує на зв’язок між розмноженням й випасом корів та викидами парникових газів, і справді є. Йдеться про дослідження Мічиганського університету, яке показує, що буде з викидами парникових газів, якщо американці гіпотетично вирішать знизити споживання червоного м’яса до 1,8 кг на рік. Однак в ньому не було ні слова про санкціоноване урядом скорочення споживання м’яса та не згадувалося ім’я Байдена.

Як виявилося, поширення цього фейку тягнеться від моменту, як британський таблоїд Daily Mail поширив заяву з інформацією про нібито зв’язок між дослідженням та Байденом. Саме матеріали таблоїду й використав ведучий під час шоу на Fox News.

Фейкові заяви з цього ж приводу зробили й інші ведучі телеканалу — Джессі Уоттерс та Ейнслі Ерхардт, а ще — Ларі Кудлоу, ведучий Fox Business та економічний чиновник в адміністрації Трампа.

Робертс пояснив, що у своєму виступі хотів сказати лише те, що дослідження про м’ясоїдство та викиди парникових газів існує та може бути «частиною плану Байдена стосовно боротьби зі змінами клімату». Проте в ефірі він вказав на дослідження, яке ніяк не пов’язане з реальною політикою Байдена і заявив, що глядачі будуть вимушені «попрощатися з гамбургерами, якщо вони збираються підтримати кліматичні ініціативи Байдена».

«При цьому, було показано графік, на якому було вказано, що “кліматичні вимоги Байдена” полягають в тому, аби “скоротити вживання червоного м’яса на 90%, не більше 4 фунтів на рік (1,8 кг), тобто один бургер на місяць”. Цей графік швидко почали розповсюджувати в Мережі. Зокрема, ним поділився син 45-го американського президента, Дональд Трамп-молодший, республіканські губернатори Техасу й Айдахо», — пишуть Букви.

Проте сам Байден не зробив жодної заяви про те, чи мають американці менше їсти червоне м’ясо.

Нагадаємо, торік стало відомо про внутрішній документ американського телеканалу Fox News, який нібито звинувачує деяких ведучих та запрошених гостей телеканалу у поширенні дезінформації про Україну. У документах, отриманих The Daily Beast, колегам з каналу радили бути обережними щодо «дезінформації» від кількох ведучих, що підтримують Трампа.

Источник: 
PRпортал