Telegram-канали «НачШтабу» та «Черговий ООС» є проєктом російських спецслужб

Telegram-канали «НачШтабу» та «Черговий ООС» - російські проєкти, які не мають відношення до Збройних Сил України. Про це повідомляє Управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, - інформує PRпортал.

В ЗСУ стверджують, що Telegram-канали створені російськими спецслужбами «для поширення фейків про Збройні Сили України, збору інформації про них для подальшої дискредитації українських військовослужбовців та ЗСУ в цілому».  Серед інформації, яку можуть отримувати через ці канали, - дані про місця дислокації військових частин, чисельність та склад підрозділів, стан техніки, озброєння тощо.

У кнала «Черговий ООС» - 5 332  підписників, у  «НачШтабу» - 26 249 підписників на момент публікації новини. Вони позиціонуються як спільноти, де українські військови розповідають про своє життя та службу. 

 

ЗСУ нагадує, що у 2018 році месенджер Telegram надав згоду надавати спецслужбам Росії за рішенням суду дані користувачів, які підозрюються у тероризмі. Ці дані включають не лише ІР-адреси, а й номери телефонів, доступ до повідомлень у чатах.

Нагадаємо, що нещодавно СБУ повідомило про викриття мережі Telegram-каналів, які пов’язані з ГРУ РФ. Серед них – популярні канали «Легитимный» та «»Резидент», а також низка регіональних каналів.

Источник: 
PRпортал