Спроби №3 не буде: в ЦВК пояснили нюанси заповнення бюлетеня на місцевих виборах

У ЦВК радять постаратись і заповнити все від першого разу.Вибори-2020: комітет Ради узгодив новий бюлетень для голосування за відкритими списками нових бюлетенів.

Про це у суботу, 10 жовтня, повідомляє пресслужба Центральної виборчої комісії на своїй сторінці у Facebook.

"За нашими неточними підрахунками, час перебування виборця у кабінці збільшиться на 1 хв", - йдеться в повідомленні.

Це пов'язане із тим, що:окрім галочки чи плюсика, у бюлетені потрібно буде вписати цифру (номер кандидата від партії у списку) за нанесеним трафаретом.

"Навіть якщо вийшло не зовсім по трафарету - ваш вибір все одно буде зарахований. Головне - щоб всі символи можна було розпізнати", - зазначають в ЦВК.

Також у ЦВК роз'яснили, чи потрібно писати  цифру "0".

"Якщо ви, наприклад, обираєте кандидата під номером 6: то і 06, і 6 - буде зараховано. Але для уникнення можливих зловживань радимо заповнити обидві клітинки (тобто, 06). Помилились? Нічого, у вас буде спроба №2. Для цього потрібно написати заяву і повторно отримати бюлетень. Спойлер: спроби №3 не буде", - пояснюють в ЦВК.

Також у ЦВК радять постаратись і заповнити все від першого разу.

"Не без того, що додаткових бюлетенів на всіх може не вистачити", - резюмується в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, аби заохотити людей йти на вибори та зробити їх більш грамотними у цій сфері, Центрвиборчком запустив безкоштовний портал "ЦВК: Просвіта", курс "Просто про вибори". Навчання відбуватиметься у вигляді інтерактивної інтернет-гри у доступній і жартівливій формі. 

Источник: 
PRпортал