Соцмережі після подій у Капітолії подають в суд на Google та Amazon

Заворушення в Капітолії та масштабні спроби технологічних фірм витіснити ультраправих в Інтернеті активізували невдоволення та юридичні претензії.

 

Про це повідомляє видання Axios.

Судові позови можуть змусити людей розгніватися на Big Tech за їхню мережеву політику. 

Консерватори й до цього стверджували, що Кремнієва долина упереджено до них ставиться, а ситуація із видаленням та обмежувальними діями деяких технічних компаній підтвердила це. Цього тижня представники обох сторін вимагають суд втрутитися.

Parler проти Amazon

Соціальна платформа Parler, якою активно користувалися прихильники Трампа, подала в суд на Amazon після того, як її підрозділ AWS відключив соціальну мережу від свого хостингу через насильницькі загрози перед облогою Капітолія. Parler стверджує, що Amazon порушила контракт і антимонопольне законодавство, завдавши Parler шкоду на користь Twitter, ще одного клієнта AWS.

На слуханнях у четвер адвокат Parler заявив, що “рішення AWS змусило голоси мільйонів законослухняних американців замовкнути”. Він стверджував, що рішення було прийнято без повідомлення. При цьому адвокат не висував антимонопольних вимог, адже вони були слабкими та аргументованими лише заявами про змову між Amazon і Twitter, які неможливо довести.

Amazon стверджувала, що має право негайно припинити обслуговування, і заявила, що Parler продемонстрував небажання і нездатність розробити план модерації для захисту платформи від шкідливого контенту.

Rumble проти Google

Rumble, платформа з Торонто, яка створена для поширення потокового відео, подала в суд на Google, звинувативши його в тому, що він спрямовує користувачів своєї пошукової системи на YouTube через конкурентні відеосервіси.

“Ми будемо захищатися від цих необґрунтованих заяв”, – сказав представник Google.

ADL проти Gab

Ніяких цивільних позовів щодо конфлікту цих компаній не подавалося, але ADL закликає дружню до правих соціальну мережу Gab притягувати до кримінальної відповідальності організаторів заворушень у Капітолії на своїй платформі. Розділ 230, який захищає онлайн-платформи від цивільної відповідальності за розміщений користувачами контент, не застосовується до федеральним злочинів.

Група, відповідно до листа в середу, вимагає, щоб міністерство юстиції та ФБР порушили кримінальне розслідування щодо того, “чи навмисно Gab був пособником змови або агітував людей для скоєння нападу 6 січня”.

“ADL повинен закликати до розслідування щодо Facebook, де насправді були організовані протести. Gab відмінно підходить для багатьох речей, але не для організації заходів”, – заявив генеральний директор Gab Ендрю Торба.

Позов Rumble найбільше нагадує серйозні судові процеси проти технологічних гігантів в рамках антимонопольного позову.

Але попереду Rumble чекає важка битва. Компанії довелося б переконати суддю прийняти нову інтерпретацію чинного антимонопольного законодавства для обліку нових технологій.

“Антимонопольне законодавство – грубий інструмент, який не зовсім підходить для гострих питань про те, як збалансувати інтереси свободи слова, особливо контенту, який може бути законним, але жахливим”, – сказав Ейвері Гардінер, генеральний радник Центру демократії та технологій, колишній співробітник антимонопольного департаменту Міністерства юстиції США. 

Источник: 
PRпортал