"Слуга народу" повторить праймеріз на посаду глави комітету замість Яременка

Фракція "Слуга народу" знову проведе праймеріз кандидатів на голову комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці і розгляне новий порядок обрання голови комітету.

Повідомляється у заяві лідера фракції Давида Арахамії, "Інтерфакс-Україна"

"Ми проведемо ще раз усередині фракції праймеріз. Ми на фракції даємо методологію, щоб фракція сама проголосувала за цю методологію відбору, проведемо відбір згідно з новою методологією, потім оберемо лідера, проведемо сигнальне голосування і потім винесемо до зали".

За його словами,  на посаду голови комітету було троє переможців із восьми претендентів, вони проходили спецперевірку, а потім із цих трьох Офіс президента рекомендував одну кандидатуру, якою виявилася Єлизавета Ясько.

Також він пообіцяв, що підготують два проекти постанови щодо припинення виконання обов'язків голови комітету Богдана Яременка та про призначення нового голови комітету.

Арахамія пояснив нерозділення цих питань у проекті постанови, яку не підтримали народні депутати 5 грудня, бажанням заощадити час на розгляд цих питань.

Глава фракції зазначив, що Яременко не виконує обов'язків голови комітету відтоді, як подав свою заяву на звільнення.

5 грудня Верховна Рада не змогла призначити головою комітету з питань зовнішньої політики нардепку від "Слуги народа" Єлизавету Ясько. За призначення Ясько проголосували лише 186 нардепів.

За інформацією "Української правди" "слуги" провалили голосування, оскільки більшість у фракції підтримує на цю посаду кандидатуру Галини Михайлюк.

Проте Офіс президента і керівництво фракції начебто затвердило Ясько.

Депутати таким чином передають "привіт" Офісу президента.

Источник: 
PRпортал