Скандал у російському "Коммерсанті": через новину про відставку голови Ради Федерації звільнилося 13 журналістів

Керівництво російського видання "КоммерсантЪ" вирішило звільнити двох журналістів відділу політики через новину про можливу відставку голови Ради Федерації Валентини Матвієнко, у знак протесту проти такого рішення звільнилися ще 11 журналістів, серед яких і заступник головного редактора Гліб Черкасов.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Кілька днів тому з ініціативи акціонерів ВД " КоммерсантЪ " перервав трудові відносини з спецкором ВД Іваном Сафроновим і заступником редактора відділу політики Максимом Івановим. Причиною названа публікація, присвячена можливій зміні спікера Ради Федерації. У акціонера є право приймати кадрові рішення, у співробітників є право з ними не погоджуватися єдино можливим способом – зміною місця роботи", - заявив Черкасов 

Таким чином, із видання звільнився майже весь відділ політики. Водночас, гендиректор "Коммерсанту" Володимир Желонкін пояснив звільнення двох співробітників порушенням ними стандартів видання.

"Стаття була написана не за стандартами видавничого дому", - розповів він у коментарі BBC.

На запитання про вплив акціонера на це рішення, Желонкін повідомив, що ухвалював його самостійно. Власником "Коммерсанту" є російський олігарх Алішер Усманов, статки якого оцінюють в 16,3 мільярда доларів. У США його вважають наближеним до президента РФ Володимира Путіна.

Однак, за словами співробітників видання, які спілкувались із BBC на умовах анонімності, акціонер спочатку хотів звільнити самого Желонкіна, але йому "вдалося відбитися". Вони розповіли, що чули версію про те, що сама Матвієнко скаржилася Усманову на публікацію про її можливу відставку. Через це була проведена екстрена зустріч із відділом політики видання. 

Источник: 
PRпортал