Розслідувачі OCCRP визнали Лукашенка головним корупціонером 2021 року у світі

Олександр Лукашенко був визнаний «Людиною року 2021» за версією Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) – «на знак визнання всього, що він зробив для розвитку організованої злочинної діяльності та корупції».

Цього року на це звання претендувала рекордна кількість кандидатів – 1167. Колегія з шести журналістів і дослідників корупції проголосувала саме за самопроголошеного президента Білорусі. Вперше за десятиліття вручення цієї «премії» рішення було одностайним.

Розслідувачі звинуватили Лукашенка в тому, що він:

  • направляв державні гроші низці олігархів, близьких до своєї родини;
  • перехопив пасажирський літак Ryanair з білоруським опозиціонером на борту і змусив його приземлитися в Мінську, порушуючи міжнародні закони про авіацію;
  • штучно створив кризу на кордоні з Євросоюзом, зганяючи туди біженців;
  • розповсюджував дезінформацію про Covid-19.

Фіналістами також стали: колишній президент Афганістану Ашраф Гані, президент Сирії Башар Асад, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, колишній канцлер Австрії Себастьян Курц.

Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) — некомерційна організація, яка об'єднує понад п'ятдесят незалежних ЗМІ з усього світу й публікує понад 100 розслідувань на рік про злочини, зокрема про корупцію у вищих ешелонах влади різних країн. Найбільш відомим міжнародним розслідуванням OCCRP стала публікація «Панамського архіву». 

Источник: 
PRпортал