Російські спецслужби вкладали шалені гроші у підривну роботу в Україні і самі ж розкрадали їх

Російські спецслужби вкладали великі гроші у підривну роботу в Україні та в свою мережу агентів, при цьому ці кошти розкрадались на кожному з етапів. Про це в інтерв'ю виданню «Главком» розповів речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко

«Російські спецслужби вкладали шалені гроші [у підривну роботу в Україні]. При цьому самі ж і розкрадали цей ресурс. Вони були зацікавлені, аби доповідати Путіну про свою надвисоку ефективність і про те, що українці чекають на «русский мир» з квітами. 

Росіяни не дуже перевіряли інформацію від своєї української агентури. Кожен з цих агентів мав різні завдання: хтось мав працювати як ДРГ, хтось – як агент впливу, а хтось – був уповноважений на інформаційну війну. До речі, особливо цінних агентів повідомили про майбутнє вторгнення. Їм рекомендували виїхати за кордон або в безпечні місця, вивезти родини», – сказав він.

За словами Дехтяренка, «один з політтехнологів Медведчука», якому оголошено підозру (вочевидь, мається на увазі Михайло Погребинський), у своєму звіті для спецслужб Росії поділив Україну на п’ять зон за нібито ступенем лояльності - і подібних документів було багато.

«ФСБ створила ілюзію підтримки, у яку ж і сама повірила, повірила і вся російська влада. Тобто російські спецслужби розраховували на сприяння на місцях. Але не так сталося, як гадалося. 

Тому коли вони побачили шалений опір українців, думаю, самі були здивовані. А план не спрацював, зокрема, і тому, що українська спецслужба не дала російським агентам розгорнутися. Багатьох ми вели ще до війни, а з її початком запрацював суворий контррозвідувальний режим, який допоміг стабілізувати ситуацію»,  – зазначив речник СБУ.

Він додав, що наразі можна вважати, що СБУ переграла ФСБ, хоча Росія продовжує активно використовувати весь арсенал інформаційної війни, намагаючись серед іншого дискредитувати й українські безпекові структури. 

Источник: 
PRпортал