Рівень схвалення Сталіна серед росіян побив рекорд

70% росіян позитивно оцінюють роль Йосипа Сталіна в історії країни, майже половина – готові виправдати репресії сталінської епохи.

Про це свідчать результати опитування "Левада-центру", повідомляє РБК. "Опитування показало, що в 2019 році сумарний рівень позитивного ставлення до радянського вождя досяг максимального показника за всі роки досліджень: про своє захоплення Сталіним, повагу або симпатію до нього заявив кожен другий учасник опитування (51%)", - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що найбільш значне зростання (на 12 процентних пунктів) припало на "повагу".

Таке ставлення до Сталіна у 41% респондентів, і воно найпоширеніше. Тільки 14% респондентів відчувають до Сталіна роздратування, страх або відразу.

Відзначається, що на початку 2000-х років соціологи фіксували приблизно рівне співвідношення позитивних і негативних думок.

У 2008-2014 роках стало переважати нейтральне, безоціночне ставлення до диктатора. І з 2015 року видно зниження кількості нейтрально або негативно налаштованих росіян до Сталіна. Такі ж тенденції видно і з питання про визнання заслуг Сталіна перед країною. Зараз його роль вважають позитивною 70% росіян.

Негативно роль Сталіна оцінюють лише 19% респондентів. "Переважно позитивно до Сталіна і його ролі в житті країни ставляться не тільки прихильники КПРФ, але і ті, хто голосували на президентських виборах за Володимира Путіна або Володимира Жириновського.

У всіх вікових групах частка опитаних з позитивним ставленням домінує над часткою опитаних з негативними оцінками", - йдеться в повідомленні

Источник: 
PRпортал