Рада звернулася до держав-партнерів щодо незаконних виборів в окремих районах Донбасу

За відповідний проект постанови, реєстр.№ 3123, проголосувало 237 депутатів.

Народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка», Голова Комітету з питань євроінтеграції, автор даної постанови Ірина Геращенко розповіла, що ВР виступає за проведення вільних, демократичних і прозорих виборів місцевих органів влади в окремих районах Донецької та Луганської областей, які мають відбутися згідно з чинним українським законодавством та відповідно до стандартів Організації з безпеки та співробітництва в Європі, повідомляє прес-служба партії

«Закріплення саме такого положення в Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей стало однією з ключових умов мирного врегулювання. У цьому зв’язку, Верховна Рада України обурена повідомленнями про провокаційні наміри маріонеток Кремля провести псевдо-вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей України 18 жовтня та 2 листопада 2015 року. Такий виборчий фарс не відповідає ні чинному українському законодавству, ні загальновизнаним демократичним стандартам ОБСЄ та є свідомим кроком, спрямованим на зрив мирного процесу», – сказала Геращенко.

Вона зазначила, що аналогічне рішення і подальше проведення псевдо-виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей 2 листопада 2014 року завдало значного удару по Мінським домовленостям і призвело до ескалації конфлікту на Донбасі.

«Чесні та демократичні вибори до органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей неможливі під дулами автоматів. Вільне волевиявлення громадян України, які сьогодні перебувають на тимчасово окупованій території, можливе лише за умови проведення виборів у безпечних умовах, без будь-якого зовнішнього тиску, у чіткій відповідності до українського законодавства, а також згідно зі стандартами та за умови відповідного моніторингу з боку БДІПЛ/ОБСЄ», – наголошує автор Постанови.

Вона також зазначила, що досі не вирішено питання звільнення політичних в’язнів, які були позбавлені волі з політичних мотивів, зокрема Н.Савченко, О.Сенцова, О.Кольченка, М.Карпюка, С.Клика, А.Чийгоза, А.Асанова, М.Дегерменджи, Р.Зайтулаєва, Н.Прілова, Р.Вайтова, Ф.Сайфуллаєва та інших.

«Враховуючи безумовний та необмежений вплив, який Російська Федерація має на підконтрольних їй бойовиків, відсутність конструктивних кроків Москви свідчить про свідоме нехтування Кремлем взятими на себе зобов’язаннями. Складається враження, що Москва свідомо маргіналізує окремі райони Донецької та Луганської областей України, перетворює їх на чорну діру безвідповідальності та хаосу, підбурюючи до проведення псевдо-виборів», – сказала Ірина Геращенко.

Крім того в постанові-зверненні до країн-партнерів, Верховна Рада України рішуче підтримує міжнародні зусилля, передусім з боку Європейського Союзу, ОБСЄ, Сполучених Штатів Америки, Австралії, Канади, Японії та інших демократичних держав світу, спрямовані на врегулювання ситуації на сході України.

Верховна Рада України вимагає відновлення територіальної цілісності України, включаючи Автономну Республіку Крим, згідно з резолюцією Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року.

Верховна Рада України в чергове закликає Раду Безпеки Організації Об’єднаних Націй та Ради Європейського Союзу прискорити розгляд звернення Українського Парламенту від імені України від 17 березня 2015 року стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки.

Верховна Рада України вважає можливі псевдо-вибори в окремих районах Донбасу тією межею, яку Росія не має права перетнути. У цьому зв’язку, Український Парламент закликає міжнародну спільноту посилити всебічний тиск на Російську Федерацію, з метою уникнення зриву Мінських домовленостей.

Источник: 
PRпортал