Прессекретарка Зеленського закликала борців за українську мову вивчити граматику

Прессекретарка президента Юлія Мендель закликала борців за українську мову направити енергію на навчання звичайної граматики.

Про це вона сказала в ефірі програми “Взгляд с Банковой” на телеканалі “Дом”. “Мова — це безумовний символ сучасної України, який занадто часто окремі політики відверто використовують для організації своїх спекуляцій і конфліктів.

Особливо в гонитві за виборцями на найближчі вибори. І чим ближче вибори, тим більше агресивної завзятості цих політиків в прагненні зіштовхнути лобами українців, які розмовляють українською мовою, з російськомовними українцями”, – заявила Мендель.

“Україні давно пора піднятися над проблемою мови й перейти з площини “кращий патріот — україномовний” до діалогу про те, як нам об’єднатися і прийняти один одного, як відмінності перетворити в різноманітність, консерватизм — в збереження традицій, а культуру не насаджувати, а бачити в форматі космополітизму.

Всю енергію борців направити б на навчання звичайної граматики. І граматику потрібно вчити як молодим поколінням, так і старшим. Мені здається, тоді це питання було б закрите”, – підкреслила вона.

Пресс-секретарь президента Юлия Мендель считает, что украинский язык и идентичность является значительно шире явлением, чем только противостояние России и нужно заявить, что в Украине есть украинский русский язык.

Мендель завила, что фактически в борьбе за язык некоторые украинцы превратились в “ангелов с пеной у рта”, которые вступают в бой за правое дело.

Источник: 
PRпортал