Пресконференція Зеленського стала для українців мемом 2021 року — опитування

Більшість українців (5,2%) вважають головним мемом 2021 року пресконференцію президента Володимира Зеленського, ще для 3,4% мемом року став сам голова держави. Про це свідчать результати опитування Центру економічних і політичних досліджень Разумкова та Фонду Демократичні ініціативи Кучеріва.

Окрім Зеленського, мемами року українці назвали мера Києва Віталія Кличка та народного депутат від «Слуги народу» Микола Тищенко — по 2,6%. Тищенко потрапив до цього переліку, зокрема, через заяви щодо цін на продукти.

Серед смішних та кумедних ситуацій року респонденти також згадали «ковідну тисячу» (2,5%) та народного депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Іллю Киви, який намагався здобути науковий ступінь кандидата наук.

Не змогли відповісти на питання про кумедні ситуації 2021 року 47,2% респондентів; 3% запевнили, що таких подій не було; майже 14% не захотіли відповідати.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва  спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 17 по 22 грудня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки — 2,3%. Опитування здійснено власним коштом.

Источник: 
PRпортал