Представництво ЄС закликало не врізати бюджет Суспільного мовлення

Представництво ЄС в Україні та низка окремих країн закликали забезпечити фінансування суспільного мовника. Про це повідомляє PRпортал, з посиланням на Twitter представництва.

"У часи кризи, спричиненої Covid-19, суспільне мовлення відіграє важливу роль швидкого, точного й об’єктивного інформування громадян. Європейський Союз, Німеччина, Японія, Швеція, Велика Британія та США підтримують Суспільне і закликають усі відповідальні сторони забезпечити його належне фінансування для виконання цієї місії", - зазначають у спільній заяві.

"Повністю поділяю твердження, що діяльність суспільного мовлення є особливо важливим у кризові часи. Саме тому на фінансування НСТУ уряд виділяє 1,2 млрд гривень, що більше, ніж було передбачено у 2019 році. Цьогоріч уже скасовані Євробачення та Олімпійські ігри, на які в бюджет закладалися додаткові кошти. Тому запропоновані зміни не мають бути суттєво відчутними для Суспільного", - аргументував свою позиція щодо скорочення фінансування прем'єр-міністр Денис Шмигаль

Водночас, член Наглядової ради НСТКУ Вадим Міський запропонував Главі Уряду іншу арифметику. "Пане Прем'єре, почуйте: якщо закладете додаткових 350 млн грн для НСТУ на погашення боргу, то одразу в держбюджет повернуться 470 млн грн арештованої у Швейцарії урядової гарантії (по цій же справі з "Євроньюзом", за яку стягують гроші зараз з НСТУ). Це додаткових 120 млн грн в дерджбюджет на рівному місці", - звернувся Вадим Міський через свою сторінку у Фейсбук.

Нагадаємо, 26 березня з’явилася інформація про наміри уряду переглянути видатки державного бюджету, зокрема й фінансування Суспільного.

27 березня команда Суспільного мовника звернулася до Кабінету міністрів з відкритим листом, зазначаючи, що зменшення його фінансування на 480 мільйонів гривень може призвести до зупинки діяльності.

"Після сплати боргу [компанії "Євроньюз"] та зменшення бюджетного фінансування в мовника залишиться лише 881 млн грн. Таких коштів недостатньо для роботи телерадіокомпанії, адже навіть на видатки "виживання" (оплата послуг трансляції, податків та обов’язкових зборів, комунальних платежів і зобов’язань, що існують) потрібно більше. Зменшення фінансування може призвести до повної зупинки роботи телерадіокомпанії", - йдеться у листі.

До складу Суспільного входить два національні телеканали (UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА), три національні радіоканали (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура), а також діджитал-платформи та теле- й радіоканали у регіонах. 

Источник: 
PRпортал