«Правотворець»: В Україні з’явиться база даних осіб, які здійснюють політичні репресії

У четвер, 14 січня, в Києві презентували ініціативу “Правотворець”. В рамках цього проєкту запрацює база даних осіб, які здійснюють політичні репресії.

Про це повідомляє кореспондент #Букв.

Зазначимо, що до створення “Правотворця” долучились ініціативи #FreeRiff, #FreeDrKuzmenko, Рух Опору Капітуляції, адвокатське об’єднання “ОК LEGAL”, фірма “СЕНС Консалтинг” та адвокат Тарас Безпалий.

За словами організаторів, “Правотворець” має декілька основних завдань. Зокрема, формування бази даних осіб, причетних до кримінальних переслідувань за політичними мотивами, координація громадської протидії політичним репресіям та захист прав репресованих на міжнародному рівні.

У презентації взяла участь одна з підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Яна Дугарь. Вона зазначила, що справа проти неї є політичною репресією.

“Тільки об’єднавшись ми можемо зупинити свавілля у нашій країні”, – сказала Дугарь.

Серед спікерів також були член Координаційної ради Руху Опору Капітуляції, координатор “Правотворця” Юрій Гончаренко, представник ініціативи #FreeDrKuzmenko Петро Кіян, громадський діяч Сергій Стерненко, нардеп 8 скликання Тетяна Чорновол та інші. 

Ініціатори проєкту зазначили, що у базі даних можуть опинитися президент Володимир Зеленський та глава МВС Арсен Аваков, які під час скандального брифінгу заявили про затримання підозрюваних у вбивстві журналіста Шеремета. Поки інформація активно збирається та опрацьовується. Якщо вдасться довести, що ці люди є замовниками політичного переслідування підозрюваних у справі, то їхні дані з’являться на сайті “Правотворця”.

Проєкт буде співпрацювати із громадськими організаціями, українською діаспорою та іноземними відомствами. Вся інформація на сайті буде перевіреною та доведеною.

Источник: 
PRпортал