Понад 100 тисяч фейкових акаунтів. СБУ заявила, що нейтралізувала ботоферми

Крім того, у спецслужбі повідомили, що викрили колишнього правоохоронця на збуті державних баз даних через даркнет. Цей канал уже заблокували.
 

Служба безпеки України 13 травня повідомила, що нейтралізувала більше 10 ботоферм, які мали понад 100 тисяч фейкових акаунтів.

Разом з цим, у спецслужбі кажуть, що заблокували понад 5,5 тисяч акаунтів та облікових записів, а також — викрили сотні інтернет-агентів, які діяли на користь окупантів.

Крім того, Головне управляння СБУ у Києві та області повідомило, що в Білій Церкві викрили колишнього правоохоронця на збуті державних баз даних через даркнет. Цей канал уже заблокували. Експравоохоронцю готують підозру за ч.2 ст.361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) та ч.3 ст.362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

«Кіберфахівці СБУ встановили, що зловмисник налагодив продаж інформації з обмеженим доступом через анонімні акаунти в закритих гілках мережі даркнет. Правоохоронці задокументували три факти збуту даних фігурантом провадження. Їх вартість залежала від виду інформації та становила від $50 до $200. Для анонімності оплату ділок приймав на криптогаманці», — йдеться в повідомленні.

Источник: 
PRпортал