Подоляк дорікнув медійникам за «військові інсайди»

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк доєднався до критики журналістів та політиків, яку напередодні озвучила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Зокрема, він дорікнув медійникам, що вони поспішають публікувати новини з фронту та «інсайди», не замислюючись про наслідки.

«Деякі журналісти, медійники та суб'єкти політичного життя все ще продовжують жити у категоріях "до 24 лютого". Для одних "новинарів" головним показником ефективності залишається кількість "лайків", цитувань та "ексклюзив": головне – першими опублікувати новину "з фронту", поставити клікбейтний заголовок, похизуватися "інсайдом", не замислюючись про користь чи шкоду дій», – написав він.

За словами Подоляка, через страх російських офіцерів повідомляти погані звістки з передової, інколи російське командування дізнається новини з фронту з українських соцмереж. 

«Тож іноді, бажаючи повідомити звістку "з передової", треба зупинитися, порахувати до 10 й подумати: чи роблю я користь цією дією своїй армії, чи не допомагаю я ворогу? Чийсь "оперативний інсайд" та жага "лайків" може коштувати життів українських захисників», – додав Подоляк.

Напередодні Ганна Маляр повідомила, що неофіційні повідомлення у соцмережах зірвали українську військову операцію щодо Сєвєродонецька. За пару днів до того вона закликала не писати у соцмережах деталі військових операцій з посиланням на джерела на фронті, а дочекатись офіційної інформації від Генерального штабу. 

Зокрема, заступниця міністра оборони розкритикувала деяких колишніх нардепів, які почали поширювати інформацію про зброю, яка застосовується на херсонському напрямку, «про хороші новини з Херсона, про зайняті вулиці в Херсоні тощо». Маляр зауважила, що це шкодить ЗСУ.

Источник: 
PRпортал