Платформа Ради Європи розгляне справу про прослуховування квартири журналіста Ткача

На Платформі Ради Європи із захисту журналістики та безпеки журналістів 14 серпня зареєстрували повідомлення Європейської та Міжнародної федерацій журналістів про справу щодо можливого прослуховування квартири журналіста програми «Схеми: корупція в деталях» Михайла Ткача. Про це повідомляється на сайті платформи.

Повідомлення зареєстровано в категорії «інші дії, що мають жахливі наслідки для свободи ЗМІ», рівень загрози – другий, а джерелом погроз названо державу. Також вказується, що наразі немає реакції держави. Тепер уряд України повинен офіційно відреагувати на заяву Платформи РЄ.

Нагадаємо, журналіст Михайло Ткач повідомив про виявлення вдома «ознак прослуховуючого пристрою» вранці 8 серпня. Він живе на останньому поверсі багатоквартирного будинку, у себе в стелі журналіст виявив отвір глибиною близько 60 см, який вів на горище, до якого є вільний доступ з кількох під'їздів. Журналісти «Схем» вирішили самотужки охороняти горище, щоб не зникли можливі докази «прослушки».

Поліція відкрила справу про порушення недоторканності приватного життя Михайла Ткача. Головна редакторка проєкту «Схеми: корупція в деталях» Наталка Седлецька розповіла, що експерти Нацполіції шукали сліди «прослушки» в будинку журналіста-розслідувача Михайла Ткача лише за допомогою «підручних» засобів та без спецтехніки. Вісім фахівців підтвердили, що в квартирі Ткача хотіли встановити «прослушку». Водночас думки експертів розходяться в тому, чи пристрій вже встигли прибрати, чи його ще не встигли встановити.

Станом на ввечір 9 серпня Національна поліція не підтвердила та не спростувала фактів прослуховування або підготовки до прослуховування в оселі журналіста, а також не перевірила його житло спеціальною технікою на предмет обладнання для прослуховування. 11 серпня Михайло Ткач подав до прокуратури скаргу на бездіяльність слідчих Національної поліції України. 

13 серпня Нацполіція повідомила, що після заяви журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача про ймовірне стеження 8 серпня відкрила ще одне кримінальне провадження за статтею щодо незаконного обігу та використання прихованих записувальних пристроїв.

Журналісти та Медіарух вимагають розслідувати справу про прослуховування квартири Михайла Ткача.

Источник: 
PRпортал