Після заборони Трампа в соцмережах дезінформація про вибори в США впала на 73%

Через тиждень після того, як президента Дональда Трампа заблокували в Twitter та інших соціальних мережах, поширення дезінформації про вибори в США в Інтернеті впало на 73%.

 
Про це повідомляє видання Business Insider.

За даними Zignal Labs, компанії, що надає послуги з розробки програмного забезпечення для медіа-аналізу на базі SaaS, кількість згадок в соцмережах про фальсифікації на виборах президента знизилося з 2,5 мільйона до 688 000. Zignal Labs вивчала повідомлення, які стосувалися шахрайства, злому машин для підрахунку голосів, підробки бюлетенів і інших “змов”.

Дані показують, що здатність технічних платформ обмежувати поширення неправдивої інформації є ефективним методом.

Zignal моніторила сайти соціальних мереж протягом семи днів з 9 січня. Заворушення в Капітолії відбулися 6 січня.

На наступний день Трампу закрили доступ до Facebook і заблокували в Twitter 8 січня. Союзникам Трампа, включаючи колишнього лейтенанта армії США Майкла Флінна, адвоката, підтримує Трампа, Сідні Пауелла також заборонили доступ в Twitter. Рон Уоткінс, який вважався ключовою фігурою QAnon в мережі, також заблокований.

Zignal виявила, що кількість хештегів, що стосуються заворушень в столиці, різко впало протягом тижня після цих припинень. Згадки хештегів #FightforTrump, #HoldTheLine і фрази “March for Trump” впали приблизно на 95%.

Кількість хештегів, що не належать до QA, також впало через тиждень після того, як Трампу закрили доступ до Twitter, хоча згадки про змову QAnon виросли.

Источник: 
PRпортал