Особливості двоконтурних котлів

Двоконтурні котли опалення на твердому паливі — це спеціальні пристрої, призначені для опалення приміщення. В якості палива вони споживають дерево, вугілля, пелети (біопаливо, що отримується з деревних відходів або торфу) та деякі інші види пального. Майже всі різновиди сучасних котлів на твердому паливі представлено тут  https://pelletshome.com.ua  

Особливості використання

Двоконтурні твердопаливні котли опалення сьогодні можна вважати недорогим і досить зручним варіантом гарячого водопостачання та обігріву житла. Такі пристрої бувають двох типів: з вбудованим бойлером та вбудованим змійовиком.

Проте, у котлах такого типу практично неможливо провести регулювання нагріву з такою точністю, щоб забезпечити в приміщенні стабільну температуру гарячої води. Це є основним мінусом, яким володіють твердопаливні двоконтурні котли тривалого горіння, а також їх одноконтурні версії в порівнянні з дизельними або газовими аналогами. Однак ця проблема може бути вирішена.

Для регулювання температури в котлі необхідно зробити його підключення в парі з котлом бойлера непрямого нагріву. Ємність бойлера має вбудований змійовик, який пропускає через себе гарячу котлову воду. Саме він грає в цьому випадку роль теплообмінника і змонтований таким чином, щоб забезпечити рівномірність нагріву води.

Як працює двоконтурний котел

Принцип роботи такого пристрою не відрізняється особливою складністю. Основний контур підтримує стабільну температуру в опалювальних трубах. Якщо температура знижується, спрацьовує спеціальний датчик-визначник. 

Другий контур підтримує задану температуру гарячої води, яка не використовується для потреб опалення. Датчик, який розташований всередині накопичувального водяного бака, моментально реагує на охолодження води.

Отримавши сигнали від обох датчиків, твердопаливний котел спалює паливо, внаслідок чого виділяється тепло і проводиться нагрів води в контурах. Як вже говорилося вище, найчастіше до двоконтурного котла підключається додаткова ємність, бойлер, що призводить до економії палива і забезпечення стабільності водопостачання, котре залежить від напору води. Тому про покупку бойлера слід задуматися при придбанні самого котла.

Залежно від того, яке місце у своєму будинку ви передбачте для котла, вам слід звернути увагу на стаціонарні або настінні опалювальні прилади. У виборі також слід враховувати габарити опалювального приміщення. Якщо вам потрібен котел тільки для опалення, а підігрів води вас не цікавить, зверніть увагу на одноконтурні пристрої, оскільки вони мають ряд переваг перед двоконтурними аналогами.

Источник: 
PRпортал