Нардеп-"слуга" пропонує заборонити участь у виборах людям з громадянством РФ

У "Слузі народу" вважають, що українцям з діаспори західних країн потрібно дозволити бути обраними депутатами в Україні

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявив один з авторів законопроєкту про подвійне громадянство, нардеп від "Слуги народу" Олег Дунда.

"Російське громадянство для нас сьогодні – проблема, бо у нас на кордоні є держава-агресор. Якщо ти – держпосадовець і маєш російський паспорт, то наш північний сусід може тиснути на тебе. Ти ж його не отримав просто так. Скоріш за все, у тебе там родичі або майно", - заявив він.

Він навів приклад впливу на Україну через людей з паспортом РФ.
 

"Головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Олексій Венедиктов заявив: "Ми розуміємо, що в ОРДЛО є чимало людей із російськими паспортами, тому хочемо їх "вкинути" в простір України, бо знаємо, як вони будуть голосувати". Ось такий тиск. Нам потрібно його позбутися. У нашому законопроєкті запропоновано цим людям не брати участь у процесі. Таким чином ми їх "знімаємо з гачка", бо тоді Росія дасть їм спокій. Нехай позбудуться російського паспорту й обираються та голосують." -  сказав Дунда.

Нардеп додав, що якщо людина хоче бути учасником виборів, то вона "повинна зробити так, щоб росіяни не мали змоги тиснути"

"Другий момент, чому ми хочемо вирішити питання іноземного громадянства. Коли почали дивитися законодавство, виявилося, що у нас записано: якщо державний посадовець має паспорт іншої країни, він може бути звільнений. Тобто на розсуд керівництва. Може, звільнять, а, може, й ні.  Він обов’язково повинен бути звільнений", - заявив нардеп.

Дунда вважає, що представники діаспори могли б брати участь у політичному житті України.

"Чому ми не можемо їх залучати до роботи у депутатському корпусі? На що можуть вплинути ці дві-три людини! Але вони здатні передати нам досвід своїх країн. Ми можемо їм дозволити обиратися й бути депутатами, але за умови, що вони повинні стати на облік та показати, які у них є паспорти", - пояснив нардеп.

Источник: 
PRпортал