Нацрада поставила на паузу ухвалення рішень

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призупинила ухвалення рішень, доки не буде висновків від парламентського профільного комітету або Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

На цьому в.о. голови Нацради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк під час громадської дискусії, повідомляється на сайті Національної спілки журналістів України.

"Ситуація не виникла б, якби не раптові кадрові зміни, з якими маємо нині справу, раптова відставка голови Нацради Юрія Артеменка. Нині призупинена робота на засіданнях, де ми ухвалюємо важливі рішення, де голосуємо. Загалом поки що нам вдається тримати ситуацію, проте щодо останніх двох засідань скажу: я не змогла їх відкрити, адже будь-яке наше рішення може бути оскаржене ліцензіатами. Не хотіла б, щоб Нацрада увійшла в судовий коридор, що може затягнутися надовго. Також звернулася з відповідним листом до Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики з проханням роз’яснити нам законодавство. Також чекаємо на слово від новообраного Президента України, оскільки ідеться про обрання президентської частини членів Нацради", - сказала Герасим’юк.

У свою чергу генпродюсер телеканалу ZIK Наталія Влащенко під час дискусії заявила, що Горковенко не може об’єктивно виконувати обов’язки члена Нацради. За її словами, при підготовці програм на телеканалі відбувалася спроби тиску з боку Горковенка на запрошених до студії гостей, зокрема представників парламентської коаліції.

Водночас Горковенко спростовує звинувачення на свою адресу.

“Наталя Влащенко вже вкотре обізвала мене цензором і наговорила купу брехні... Цензура, у її трактуванні, полягає в тому, що я не пускав депутатів на її програму, яку вона сама називає «головним ток-шоу країни»… Щодо «головного», то тут усе закономірно, бо будь-яка куріпка хвалить власне болото. Щодо цензора, який когось не пускає на програму, то тут допоможе лише тлумачний словник - відкриваємо, читаємо і сміємося”, - написав він на своїй сторінці у Facebook.

За словами Горковенка, він не міг щось вимагати від програми, оскільки не спілкувався ані з редактором, ані з Влащенко принаймні останні два роки.

“Виходячи з викладеного, виникає питання - яким чином я міг щось вимагати від програми, коли ми взагалі не комунікували?” - підсумував Горковенко.

Як раніше повідомлялося, 4 травня цього року Президент Петро Порошенко призначив завідувача відділу Головного департаменту інформаційної політики АП Володимира Горковенка членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення замість звільненого Юрія Артеменка.

Водночас перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк вважає звільнення голови Нацради Артеменка неналежним чином оформленим, тому не відкриває засідань Нацради.

Источник: 
PRпортал