На захисній конструкції пам’ятника у Києві намалювали його силует

Пам’ятник Грушевському у Києві на Володимирській, 55 отримав захист від системи RE: Ukraine. Monuments. Сільпо, «Майстерня Чудес» та студія архітектури та дизайну balbek bureau допомогти реалізувати задум RE: Ukraine. Monuments.

Ця ініціатива з’явилася, щоб не допустити руйнування пам’ятників під час повномасштабного вторгнення.

На складах Сільпо зберігалися матеріали для різноманітних радісних заходів мирного часу «Сільподія» – сценічні конструкції, конструкції для зимової гірки та інших атракцій. Команда «Майстерні Чудес», які організовували «Сільподію», запропонували використати це для створення захисного каркасу навколо пам’ятників.

Першою до Дня Києва побудували конструкцію навколо пам’ятника Грушевському. Сценічний конструктив використали як риштування. Бакелітову фанеру закріпили на риштування, пофарбували і нанесли графіку із зображенням оригінального пам’ятника — так, зимова «Альпійська гірка» отримала нову місію під час війни

Мітя Зінов’єв
керівник дослідно-конструкторського бюро «Майстерня Чудес»

Команда закликає і інші компанії долучатися до ініціативи RE: Ukraine. Monuments. Адже з мирного життя на складах залишилися матеріали, використання яких можна переосмислити і зробити корисними для громад у воєнний час.

Рішення RE: Ukraine. Monuments від архітектурної майстерні balbek bureau було створене з метою покращення візуального сприйняття у міському середовищі захищених пам’яток столиці у співпраці с Департаментом охорони культурної спадщини КМДА та Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації пам’яток історії, культури і заповідних територій.

Перші захисні матеріали встановлені за допомогою місцевих будівельних компаній, громадських організацій та небайдужих волонтерів.

Источник: 
PRпортал