На сайті Кабміну з'явилась петиція щодо відсторонення від марафонів журналістів, які поширювали російську пропаганду

На сайті Кабінету міністрів України 17 травня з'явилась петиція щодо відсторонення журналістів, які поширювали російську пропаганду, від участі в будь-яких українських телемарафонах.

«Прохання відсторонити від участі в будь-яких українських телемарафонах та інших медійних марафонах журналістів, які поширювали російську пропаганду, а саме: Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле.

Вищевказані ведучі декілька років поспіль пропагували ідею правомірності захоплення росією Криму (порушення територіальної цілісності України), поширювали дезінформацію щодо впливу США на території української держави, більше того, заявляли про дискримінацію російської мови та "громадянську війну" на Донбасі.

З огляду на те, що дані висловлювання та риторика не лише знецінюють українську культуру, але і є прямим приводом для розпалюванням ворожнечі та конфліктів всередині держави, закликаємо відсторонити проросійських пропагандистів від участі в телемарафонах або будь-яких інших національних марафонах», – йдеться в тексті петиції.

Авторкою петиції значиться Веремієнко Ірина Михайлівна. На збір 25 000 підписів під петицією є 90 днів.

12 травня українські медійні організації та журналісти звернулись до президента України Володимира Зеленського і міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка з приводу участі ведучих, які поширювали проросійську пропаганду, в ефірах телемарафонів, що позиціонуються як національні.

«Детектор медіа» докладно обґрунтовував причетність цих ведучих до поширення російської пропаганди (після цієї публікації відео їхніх інтерв’ю почали масово видаляти з ютуба).

Звернення було адресоване до міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, оскільки чимало учасників виробництва марафону повідомляли, що МКІП і особисто Олександр Ткаченко (донедавна — разом із головою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольгою Герасим'юк) бере безпосередню участь у координації та визначенні порядку денного спільного марафону.

Источник: 
PRпортал