Мінкульт відмовив низці журналістів в акредитації на обговорення законопроєкту про дезінформацію

Міністерство культури молоді та спорту повідомило, що в обговоренні законопроєкту про дезінформацію візьмуть участь 50-60 медіаюристів, представників ЗМІ та міжнародних організацій. Загалом відомство отримало близько 200 заявок на участь у заході.
 

У пресслужбі Міністерства культури молоді та спорту «Детектору медіа» повідомили, що формат заходу та приміщення не дозволяють вмістити велику кількість людей: «Тому декому з тих, хто подали заявку (а їх було близько 200 осіб) відмовили. Стратегічна сесія ефективна, коли у ній беруть участь 50-60 чоловік. Саме стільки учасників братимуть участь у заході. Організатори намагались створити рівномірне представлення різних стейкхолдерів. Очевидно: коли стоїть вибір між представником ООН та, наприклад, ГО "Заборона", то рішення могли прийняти на користь першої організації. До того важливо було розподілити учасників так, щоб були присутні і медіа, і медіаюристи, і міжнародні організації тощо».

Редакторка проєкту «Заборона» Юліана Скібіцька, координатор центру «Дiй-Краматорськ» Андрій Романенко, журналіст ГО «Актуальна правда» Сергій Медяник повідомили в Facebook, що МКМС відмовило їм в акредитації на подію. Андрій Романенко розповів, що на обговорення також не акредитували журналістку та керівницю агентства «Вчасно» Марію Давиденко, головну редакторку міських сайтів CitySites Ганну Мурликіну та головну редакторку газети «Приазовский рабочий» Олену Калайтан.

Крім того, Сергій Медяник повідомив, що лист з відмовою прийшов без підпису. Він додав, що звернеться до поліції, Державного бюро розслідувань і прокуратури із заявою про злочин за ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального Кодексу. «Якщо не відкриють кримінальну справу, через суд змусимо залучити Бородянського до відповідальності», – сказав він.

Фото: Сергій Медяник / Facebook
Источник: 
PRпортал