ІМІ зафіксував 18 злочинів проти свободи слова в Україні у липні

Інститут масової інформації зафіксував 18 злочинів проти свободи слова в Україні у липні, з них 13 – вчинені Росією. Зокрема, це обстріли, погрози, кібератаки на ЗМІ, блокуванная доступу до сайтів медіа тощо.

У липні журналісти французького телеканалу France 24 потрапили під російський обстріл у Слов'янську.

Кількість погроз з боку росіян у липні зменшилася порівняно з попередніми місяцями. Листи з погрозами ув’язненням та кримінальною відповідальністю отримали, наприклад, запорізькі видання inform.zp.ua та 061.ua.

10 липня через масові скарги на контент про порушення авторських прав була зірвана пряма трансляція російськомовного марафону «FreeДом» на ютубі.

Цього ж дня хакери видалили фейсбук-акаунт головного редактора «Преступности.НЕТ» Анатолія Чубаченка та ютуб-канал видання.

Ще один випадок кібератаки пов'язаний з атакою на сервери та мережі радіостанцій TAVR Media. В ефірі радіостанцій унаслідок атаки було запущено фейк, що президент України Володимир Зеленський «перебуває в реанімації».

Також ІМІ зафіксовано п’ять випадків порушення свободи слова, за які відповідальна саме українська сторона.

Зокрема, у Вінниці поліція не пустила редактора видання «20 хвилин» Вадима Павлова на місце трагедії після російського обстрілу 14 липня (водночас деяких інших медійників пустила).

У Хмельницькому обласна рада не надала коментарів журналістці редакції «ЖАР.INFO» Марії Турчині щодо гуманітарних потреб області та роботи облради з міжнародними партнерами для покриття цих потреб. Водночас іншим ЗМІ коментарі на цю тему надавалися.

У Полтаві журналісти заявили про перешкоджання з боку посадовців міської ради, зокрема пресслужби. Журналісти поскаржилися на бюрократичні відписки замість відповідей на інформаційні запити; неможливість отримати необхідні коментарі оперативно; відсутність «живого» спілкування з посадовцями міськради, брифінгів; запізнілі анонси заходів або взагалі їхню відсутність

Випадок цензури зафіксовано у Кропивницькому: місцеве видання «Гречка» змушене було видалити із сайту матеріал про роботу місцевих вищих навчальних закладів в умовах війни через «наполегливе прохання» обласного управління Нацполіції.

Источник: 
PRпортал