Хакери РФ ламали сайти Burisma, щоб знайти компромат на Байдена – NYT

Російські хакери зламували сайти газової компанії Burisma, до правління якої входив син Джо Байдена, політичного конкурента Дональда Трампа, ймовірно, щоб знайти компромат на Байдена.

Повідомляє The New York Times

 Спроби злому почались у листопаді 2019 року, коли у Штатах велись розмови про Байдена, Україну та імпічмент Трампа.

Досі невідомо, чи знайшли щось хакери і що саме вони шукали. Існує думка, що вони шукали потенційно незручний матеріал про Байдена. Можливу ту інформацію, яку і хотів отримати Трамп від України, коли наполягав на розслідуванні щодо Burisma та Байдена. 

Як йдеться в статті, тактика взлому росіян дуже схожа на ту, якою користувались під час злому електронної пошти демократів на президентських виборах 2016 року. 

Зломом сайтів Burisma займались військові хакери, які входять до Головного управління розвідки РФ. Вони використовували фішингові електронні листи, які призначені для кражі імен користувачів та паролів. 

У цьому випадку хакери створили фейкові сторінки входу на сайти дочірніх компаній Burisma та відправляли співробітникам листи начебто від компанії. Саме таким чином вони отримували дані користувачів. 

"Атаки були успішними", – зазначає Орен Фальковіц, засновник фірми з безпеки Area1, яка і виявила ці спроби злому. 

"Схоже, що російські атаки на Burisma йдуть паралельно зі спробою російських агентів в Україні знайти інформацію щодо Байдена", – йдеться у статті. 

Ні російський уряд, ні Burisma не прокоментували цю інформацію. 

Источник: 
PRпортал