The Guardian: справжні фото після повеней в Іспанії люди сприймають як фейк, створений ШІ

Зображення руйнівних наслідків повеней у Валенсії в Іспанії викликали хвилю недовіри в соціальних мережах, де їх помилково сприймають як створені штучним інтелектом.

Про це пише для The Guardian професор із питань громадського розуміння технологій Джон Нотон.

Фотографія, яка захопила користувачів своєю реалістичністю та чіткістю, показує хаос на міській вулиці, де приблизно 70 автомобілів розкидані внаслідок потужного водного потоку, який зносив все на своєму шляху.

Річна норма опадів випала за один день, перетворивши вузькі вулиці на руйнівні річки, які кидали машини, немов іграшки. Однак багато людей вважали, що це фото — підробка, згенерована за допомогою ШІ-інструментів, таких як Midjourney або DALL-E, через його надзвичайну деталізацію та нереалістичність.

Журналіст Чарльз Артур провів розслідування, щоб довести, що фотографія справжня. Він використав геолокаційні сервіси й онлайн-карти для підтвердження місця зйомки.

«Чому люди вирішили, що це зображення нереальне? Можливо, через блиск машин чи незвичні округлі форми», — пише Артур. Але, можливо, причина в тому, що зростання кількості зображень, створених штучним інтелектом, змушує людей дедалі частіше сумніватися в автентичності справжніх кадрів.

Соціальні мережі нині переповнені контентом, згенерованим ШІ, що викликає недовіру. За словами Джейсона Коеблера з 404 Media, Meta готується запровадити нові ШІ-генеровані стрічки, про що розповів Марк Цукерберг під час останньої наради. Цукерберг наголосив, що штучний інтелект допоможе створювати контент, який збільшить залучення користувачів.

Як підкреслює Джон Нотон, ця тенденція викликає занепокоєння: з одного боку, творці фейкового контенту отримують прибутки від вірусного поширення зображень, а платформи виграють завдяки підвищеній активності користувачів. Але в міру того, як контент стає дедалі менш автентичним, соціальні мережі ризикують стати ще більш наповненими штучним «сміттям».

Источник: 
PRпортал