Google назвав п’ять напрямків російських атак в інформаційній війні проти України

За даними компанії, Україна є об’єктом масованих кібератак з 2014 року.

Джаред Ендрю Коен, голова компанії Jigsaw, що займається в Google пошуком технологічних рішень для боротьби з екстремізмом, онлайн-цензурою та кібератаками, зробив доповідь на Раді Безпеці ООН стосовно інформаційної складової російсько-української війни. За його словами, зараз на YouTube, TikTok та інші платформи завантажено «більше годин пропагандистського відеоматеріалу, ніж хвилин війни».

Джаред Коен окреслив п’ять ключових векторів атак, що їх використовує Росія.

1. Кібератаки на критичну інфраструктуру України, серед яких найбільш поширеною формою є «відмова в обслуговуванні» або DDoS. «В Україні Російська Федерація розгорнула DDoS-атаки, які призвели до зниження з’єднання на 15–20 відсотків, а також у багатьох випадках до нуля», - зауважив Джаред Коен.

2. Створення негативного іміджу українців у світ. Наприклад, намагання викликати образу на українських біженців по всій Європі.

3. Фейковий фактчекінг, коли так звані журналісти, експерти та громадськість перевіряють українські заяви, які ніколи не були висловлені. Такі атаки посилюються поєднанням реальних людей-тролів і просунутих чат-ботів.

4. Використання дезінформації для підбурювання та виправдання крайнього насильства. Як зазначив представник Google, дослідження його команди підтверджують здатність використовувати дезінформацію для мотивації насильства, особливо ворожості до сторонньої групи. Як приклад він навів наратив російської пропаганди, що українці – «нацисти», яких треба знищити.

5. Намагання перетворити український інтернет на російський. Ця заміна, за словами Коена, почалася після російського вторгнення в Крим і прискорюється на Донбасі. «Кордони все ще є, але цифровий кордон уже заморожений», – сказав він.

Представник Google запропонував Раді Безпеці ООН терміново розглянути цифрові наслідки війни та зробити законодавчі зміни для покриття таких загроз.

Источник: 
PRпортал