#FreeMarkiv: в Італії відбувся флешмоб на підтримку захисника України Віталія Марківа

Сьогодні, 14 жовтня, у Мілані (Італія) на площі Дуомо українські активісти організували акцію на захист Віталія Марківа, військовслужбовця, засудженого за вбивство італійського фотографа під час війни на Донбасі 5 років тому. Про це повідомила Леся Цибак на сторінці у Facebook.

 

Нагадаємо, українець Віталій Марків був засуджений в Італії до 24 років в’язниці. Його звинуватили в причетності до загибелі під Слов’янськом у 2014 році італійського фотографа Андреа Роккеллі і його російського перекладача Андрія Миронова. До вироку Марків два роки провів під арештом в італійській Павії.

Президент Володимир Зеленський під час першого візиту в Нью-Йорк провів зустріч з прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте, запропонувавши йому ще раз повернутися до обставин винесення в Італії вироку нацгвардейцу Віталію Марківа. Було озвучено ініціативу, щоб спільна італійсько-українська слідча група з’ясувала обставини смерті Андреа Роккеллі.

Днями суд присяжних міста Павії оприлюднив мотиваційну частину вироку українському бійцю. Присяжні вважають, що солдат Національної гвардії України Віталій Марків активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська.

Источник: 
PRпортал