Facebook видалила десятки пов'язаних з Євросолідарністю акаунтів

Адміністрація Facebook повідомила, що в грудні 2020 року видалила десятки профілів, пов'язаних з партією Європейська солідарність і громадською організацією Справа громад, а також громадською організацією Антикорупційний блокпост. Про це йдеться в повідомленні компанії в соцмережі за вівторок, 12 січня.

Зазначається, що підставою для видалення названо "скоординовану неавтентичну поведінку". Це поняття у Facebook розуміється як "скоординовані зусилля для маніпулювання суспільними дебатами для стратегічної мети, де фальшиві акаунти є основними для операції".

У розлогому звіті Facebook пояснює, що "люди, які стоять за цією активністю, використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки і писати в групах, названих за містами в Україні".

"Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували під текстами інших людей, щоб показати їх (партії і політиків - ред.) більш популярними, ніж вони є насправді. Ця мережа розміщувала повідомлення українською і російською мовами про новини та політику в Україні, включаючи схвальні коментарі про Європейську солідарність і її кандидатів, громадської організації Справа громад, екс-президента Порошенка і з критикою президента Зеленського. Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива", - йдеться в повідомленні Facebook.

У партії Європейська солідарність і зазначених громадських організаціях поки не коментували інформацію Facebook.

Крім десятків акаунтів в Україні, Facebook видалив також акаунти в Киргизстані, Казахстані, Бразилії, Аргентині, Пакистані, Індонезії і Марокко, спрямовані на аудиторії в межах цих країн. Всього в грудні за "скоординовану неавтентичну поведінку" було видалено 1957 акаунтів Facebook, 707 - Instagram, також вилучені 156 сторінок і 727 груп.

Источник: 
PRпортал