Екоактивістка Грета Тунберг випустила 75-хвилинне радіошоу

17-річна шведська екоактивістка Грета Тунберг запустила власне радіошоу. Про це вона повідомила в Instagram.

«Я багато часу провела на карантині, написавши сценарій для радіошоу / подкасту. Я розповідаю про деякі свої переживання, роздуми та зустрічі протягом останнього року, важливість слухати науку і, перш за все, чому кліматичну та екологічну кризу не можна вирішити в сучасних системах», - розповіла Грета Тунберг.

Окрім кліматичної кризи, у своєму радіошоу активістка коментує антирасистський рух Black Lives Matter та рух проти насильства та домагань #MeToo.

«Такі поняття, як "зелений", "усталений", "екологічно чистий", "органічний", "кліматично нейтральний" і "без викопного палива", використовуються настільки невірно і розмито, що вони в значній мірі втратили весь свій сенс. Але є ознаки змін, пробудження. Просто візьміть, наприклад, рух #MeToo, Black Lives Matter або рух School Strike Це все взаємопов'язано. Ми більше не можемо відводити погляд від того, що наше суспільство так довго ігнорує, будь то рівність, справедливість чи стійкість», - наводить цитати з радіошоу видання Daze.

75-хвилинний подкаст англійською та шведською мовами доступний на Radio Sverige та Spotify.

Нагадаємо, Грета Тунберг стала всесвітньо відомою екоактивісткою, коли у 2018 році замість відвідування школи почала щоп'ятниці страйкувати за збереження клімату.

Активістка, зокрема, пропонує відмовитися від авіаперельотів, щоб знизити викиди вуглекислого газу. Також вона сама принципово не користується літаками.

Наприклад, для участі в економічному форумі у Давосі Грета їхала 32 години поїздом, тоді як більшість учасників прибули літаками. 

23 вересня 2019 року Тунберг виступила на саміті ООН з питань клімату в Нью-Йорку. Вона звинуватила світових лідерів у тому, що вони «вирішують лише фінансові питання та обіцяють вічне економічне зростання, в той час як людство перебуває на порозі масового вимирання». 

Для участі у саміті ООН Грета Тунберг прибула на яхті, відмовившись від перельоту зі Стокгольма в Нью-Йорк, який мав тривати близько 9 годин. Подорож зайняла 2 тижні.

Источник: 
PRпортал